Uprawianie sportu

 

Co robić, kiedy dopada nas nuda, a na dworze jest piękna pogoda? Znajomi wyjechali, najbliżsi mają swoje sprawy, co wówczas uczynić ze sobą samym?  Nie warto siedzieć w domu, lepiej wyjść na świeże powietrze, pomyśleć o jakimś interesującym sporcie! Jak wiadomo bowiem, sport wpływa zbawiennie nie tylko na naszą sylwetkę, ale także na nasz umysł i zdrowie psychiczne.

Do wyboru jest całe mnóstwo różnorodnych aktywności. Zacznijmy od roweru lub łyżworolek. Są to sprzęty, które nie wymagają dużych nakładów finansowych (raz zakupiony rower lub rolki mogą służyć przez lata, jeśli są dobrze użytkowane), natomiast sprawiają mnóstwo frajdy, nawet jeżeli korzysta się z nich w pojedynkę. Jeżdżąc rowerem, nie tylko rzeźbimy nasze mięśnie, ale także znakomicie spędzamy nasz czas wolny – dotleniamy mózg, rozluźniamy się, myślimy o sprawach przyjemnych, rozkoszujemy się zastanymi wokół nas widokami. To doskonała okazja także ku temu, by kogoś nowego zapoznać – kto wie, czy ten ktoś nie stanie się odtąd naszym stałym kompanem do tego typu wspólnych wypraw?

Jeśli pogoda nie sprzyja takim wypadom, można pomyśleć o jakimś sporcie odbywającym się w obiekcie zamkniętym. I tu mamy kolejne aktywności do wyboru: tenis (ziemny i stołowy), squash, siłownię, aerobik lub pływalnię oraz wiele innych. Specyficznym miejscem, które zachęca do ruszania się jest studio fitness, gdzie zarówno panie, jak i panowie mogą skorzystać z różnych sprzętów, takich jak bieżnia, stepper, orbitrek, ławeczka do podnoszenia ciężarów lub robienia brzuszków etc. Szczególną popularnością wśród kobiet cieszy się ostatnio typ aktywności zwany zumbą, która jest mieszanką elementów tanecznych, jak i typowo aerobowych.

Pływalnia jest doskonałym miejscem zarówno na uprawianie wyczynowego sportu, jak i relaks. Korzystać z niej mogą dosłownie wszyscy – malutkie dzieci, jak i ludzie starsi. Zajęcia na basenie szczególnie polecane są osobom mającym problemy z kręgosłupem lub ze stawami, co jest dużym komfortem, gdy inne sporty są poza ich zasięgiem.