Spędzanie czasu z przyjaciółmi i znajomymi

 

W chwilach, kiedy robi się smutno i ciężko na sercu, jak również wtedy, kiedy zwyczajnie brakuje pomysłu na zagospodarowanie sobie wolnego czasu, doskonale sprawdza się idea spotkania z przyjaciółmi lub kimś znajomym. Miejsce jest nieważne – czy będzie to prywatne mieszkanie, pub, dyskoteka, kawiarnia, a może pobliski park – istotne jest towarzystwo, w którym czujemy się najswobodniej.

Jeśli już owo towarzystwo dopisuje i jest nam z tego powodu dobrze, warto postarać się o to, by czas spędzony we wspólnym gronie wykorzystać maksymalnie jak najlepiej. W zależności od miejsca, w którym się znajdujemy – można zarówno wyjść na parkiet i dać popis swoich zdolności tanecznych, jak również można razem upichcić coś w kuchni (taka forma spotkań zyskuje coraz większą popularność, kiedy wszyscy obecni wspólnie przyrządzają jedzenie, rozdzielając pomiędzy siebie zadania, a później zasiadają do stołu i to spożywają), a także posiedzieć przy popcornie i dobrym filmie lub wysilić się na zorganizowanie jakiejś gry – np. w kalambury, w ciuciubabkę, zgadywanie, „mafię”, w karty – coraz więcej zabaw, które uznawane były dotąd za dziecięce i prymitywne, przenika do świata młodzieży i dorosłych, ponieważ gwarantują one sto procent rozrywki i śmiechu. W cenie nadal są gry planszowe, oczywiście w XXI wieku nie brakuje także gier na konsoli Playstation.

Niektórzy jednak wolą tradycyjne spotkania – ten, który organizuje nasiadówkę, jednocześnie przygotowuje całe jedzenie oraz dekorację stołu – natomiast ci, których zaprasza, mogą, ale nie muszą przynieść jakieś ciastka, chipsy, paluszki, napoje lub alkohol (w zależności od tego, jaki to jest typ imprezy – jeśli np. urodziny, to zazwyczaj o wszystko powinien zadbać jubilat). W takich tradycyjnych spotkaniach przeważa „siedzący” tryb biesiadowania, goście skupiają się raczej na jedzeniu, piciu oraz na rozmowach.

Jak widać, gusta są różne, metody na spędzanie czasu wolnego również, dlatego każdy może wybrać to, co preferuje i co mu najbardziej odpowiada, żeby czas spędzony w gronie przyjaciół i znajomych był bardzo miły i sympatyczny, godny powtórzenia!